• (COSMOPULSE II (Surgery

  نور خروجي لیزرCO2 ، داراي طول موج 10600 نانومتر، نامرئي و در محدوده مادون قرمز (IR) است كه در بافت بطور اختصاصي، بوسيله آب جذب مي شود. ليزر CO2 با جذب سريع در آب بافت ها، موجب تبخير آنها شده و برش و لایه برداری بسيار دقيقی را امكان پذير مي سازد. از این رو لیزر CO2 به میزان وسیعی برای عملیات روی پوست و غشاهای مخاطی بکار گرفته می شود. از جمله کاربردهای آن شامل ایجاد برش و انعقاد در جراحی، بیماریهای پوست، تومورهای پوستی و برداشتن خالهای پوست می باشد.
  در سالهای اخیر از خاصیت فرکشنال در این لیزر بهره برده اند که در اکثر درمانهای پوستی با تاثیر پذیری و ایمنی بالاتر استفاده می شود. تکنولوژی لیزر فرکشنال با ایجاد ستونهای چند میکرونی از نور لیزر در پوست با قابلیت تنظیم تعداد نقاط ، انرژی لیزر را به عمق های مختلف اپیدرم و درم انتقال داده و با ایجاد اثر حرارتی باعث بازسازی کلاژن ها و ایجاد کلاژن های جدید از طریق تحریک فیبروبلاستها می شود.
  دستگاه لیزر CO2 fractional ساخت کمپانیmedical Choyang کره جنوبی دارای تاییدیهCE اروپا با طول موج ,10600nmمنبع لیزر این دستگاه از نوع RF tube بوده و این منبع لیزر با ماکزیمم توان 35 w ساخت کمپانی cynrad آمریکا می باشد, اسکنر و درایورهای اسکنر و کابل آن همگی ساخت آمریکا می باشد.
  بزرگترین Spot Size:میلی متر مربع(25×25)
  کوچکترین Spot Size:میلی متر مربع (1×1)
  دارای 3 مد اسکن random ,rub, dynamic.
  دارای کاواک و اسکنر امریکایی
  این دستگاه با داشتن بزرگترین اسپات سایز نسبت به سایر دستگاه ها، دارای بالاترین سرعت عمل می باشد.
  Micro Fractional Scanner
  بیشترین سرعت scanning در مقایسه با دیگر scanner ها و لذاdown time پایین و بهبودی سریع بافت
  بیشترین تعداد MTZ* در مقایسه با دیگر دستگاه ها با 62500 نقطه در مساحت 6.25 سانتی متر مربع با هر بار تابش بر روی پوست
  قطر beam 70µm – 100µm، که کمترین احتمال PIH و آسیب حرارتی را موجب ‌می‌شود.
  دانسیته نقاط تا 10000dot/(cm)^2 و قابلیت پوشش100% سطح درمان و resurfacing کامل
  قابلیت تنظیم توان، pulse duration و در نتیجه تعیین عمق نفوذ دلخواه.
  Multiplication ، قابلیت همپوشانی تا 10 مرتبه
  قابلیت تنظیم فاصله نقاط لیزر از 0.1 تا 2 میلیمتر.
  دارای دو هندپیس surgical.
  17-دارای 3 مد به شرح زیر:
  continues wave:(توسط اسکنر و هندپیس هایsurgical)
  pulse mode- : (توسط اسکنر و هندپیس هایsurgical)
  scanning mode-:(توسط اسکنر)

  تعبیه spot size بزرگ این مشکل را ایجاد می‌کند که تمامی نقاط تحت تشعشع دارای انرژی یکسان نبوده و نقاط کناری دارای انرژی کمتری باشند که این مشکل خطر بروز PIH را افزایش داده وdown time را طولانی‌تر می‌کند. برای رفع این مشکل در داخل scanner دستگاه از قطعات اپتیکی و لنز‌های اصلاح کننده استفاده شده که اشعه ورودی را به گونه ای متمرکز می‌کنند که نقطه کانونی همه نقاط کاملا بر روی پوست قرار گرفته و لذا انرژی یکسانی به پوست در تمامی نقاط می‌رسد. نتیجه استفاده از این تکنولوژی عدم بروز PIH، کاهش down timeو عدم نیاز به همپوشانی(overlap) بین دو تابش کنار هم است.

 • JULIET

  Juliet تکنولوژی جدید و منحصر به فرد شرکت Asclepion آلمان است. این شرکت یکی از معتبرترین تولید کنندگان لیزرهای مختلف از جمله Er:Yag و CO2 می‌باشد که پس از تحقیقات و به دلیل مشاهده عوارض کمتر و نتایج بهتر در لیزر Er:Yag نسبت به لیزر CO2 ، از این نوع لیزر در جوانسازی واژن ، درمان آتروفی واژن و SUI استفاده نموده است.
  Juliet، تنها دستگاه استانداردی است که مجهز به سیستم Smoke Evacuator داخلی جهت مکش دود و آلودگی ذرات پراکنده شده در محیط می‌باشد. این دستگاه دارای سه نوع هندپیس Vspot 90˚، Vspot 360˚ و یکبار مصرف برای داخل واژن و نیز یک هندپیس فرکشنال جهت سفید کردن (Whitening) و جوان‌سازی قسمت خارجی واژن می‌باشد.
  این دستگاه دارای تکنولوژی Fractional Er: YAG Laser با طول موج 2940nm بوده که بیشترین میزان جذب آب را در میان تمامی لیزرها دارا می باشد. از اینرو Juliet به عنوان بهترین نوع لیزر جهت درمان های ناحیه واژن می باشد، در این تکنولوژی با توجه به دارا بودن بالاترین ضریب جذب آب و نیز مرطوب بودن سطح Mucus بیشرین انرژی لیزر جذب رطوبت ناحیه شده و به راحتی حرارت لازم و کافی از طریق رطوبت سطحی و آب میان بافتی به لایه های زیرین انتقال پیدا می یابد این موضوع سبب می شود تا سطح واژن دچار آسیب های ناشی از درمان نگردد و سوختگی های رایج که برای بیماران آزار دهنده است صورت نگیرد و زمان بهبود کاهش چشمگیری یابد.
  Juliet به دلیل بدون عارضه بودن، زمان بهبود کوتاه و نتایج بلند مدت نسبت سایر روش ها همچون لیزر CO2 گزینه بهتری جهت Vaginal Tightening، Vaginal Atrophy و درمان SUI می باشد

  –  دستگاه Juliet ساخت کمپانی Asclepion آلمان دارای تأییدیه FDA آمریکا و CE اروپا
  – دارای هندپیس ˚Nspt 90 و هندپیس ˚Nspot 360 و هندپیس Fractional و یک هندپیس یکبار مصرف
  –  مجهز به سیستم Smoke Evacuator داخلی جهت مکش دود و آلودگی و تمیز کردن تمامی آینه ها و لنزهای داخل دستگاه
  –  دارای عرض پالس های 100µ، 300µ، 600µ، 1000µ که دستگاه را دارای قابلیت اثر Cold ablation و Thermal نموده است و با این ویژگی دستگاه حتی برای بانوان بعد از سن یائسگی که دارای قطر کم در ناحیه Mucus هستند، قابل استفاده می باشد.
  – بیم خروجی لیزر کاملاً یکنواخت

  بیماری‌های پنهان اثر گذار بر روی میلیون‌ها زن:
  زنان در سنین مختلف زندگی به علت تغییر در شرایط دستگاه تناسلی و واژن، به طرز اجتناب ناپذیری تجربه‌های متفاوتی از رابطه جنسی را خواهند داشت. این موضوع کیفیت زندگی شان را از لحاظ فیزیکی، روانشناسی و جنسی شدیداً تحت تأثیر قرار می دهد.
  زایمان (علی الخصوص زایمان طبیعی) و یائسگی از جمله مواردی هستند که بر محیط واژن اثر گذاشته و هر کدام از آنها مشکلات متفاوتی را می‌تواند بوجود آورد.
  بسیاری از بانوان از صحبت کردن در مورد مشکلاتی مانند خارش، خشکی و درد هنگام نزدیکی و یا بی‌اختیاری ادرار خود حتی با پزشک زنان اجتناب می‌کنند. به همین دلیل، وسعت اینگونه بیماری‌ها دست کم گرفته شده است، در حالی که این بیماری‌ها در میان زنان در رده‌های سنی مختلف رایج بوده و در طول زمان وخیم‌تر می شود. این موضوع بدان معنی است که اینگونه بیماری‌ها موقتی نیستند و تا زمانی که درمان نشوند، از بین نمی‌روند.
  درمان نوین با لیزر ژولیت:
  بهترین درمان جایگزین جراحی و هورمون تراپی
  ژولیت، درمانی کم تهاجم است که بدون نیاز به هورمون تراپی برای تمام بانوانی توصیه می‌شود که به روش‌های تهاجمی مانند جراحی و یا هورمون تراپی و عوارض ناشی از آن‌ها تمایلی ندارند.
  در طول دوران یائسگی، بعد از زایمان و بعد از درمان سرطان، لیزر Juliet پاسخی مناسب برای مبارزه با علایم، مشکلات ناخواسته و نگه داشتن شرایط مطلوب محیط واژن برای تمام بانوان در تمام سنین می‌باشد که باعث ارتقاء سلامتی و بهبود کیفیت زندگی بیمار می گردد.
  درمانی سریع، بدون درد و کم تهاجم شامل:
  درمان آتروفی واژن قبل و بعد از یائسگی
  درمان خشکی، خارش و سوزش ناحیه واژن
  افزایش لغزندگی ناحیه واژن
  افزایش الاستیسیته و بهبود قوام بافت واژن
  درمان بی‌اختیاری ادرار (Mild Stress Urinary Incontinence)
  درمان علائم و مشکلات تناسلی و ادراری مربوط به یائسگی
  درمان شلی و جوانسازی واژن
  درمان درد هنگام نزدیکی
  افزایش رضایت جنسی
  برطرف کردن تیرگی ناحیه تناسلی
  لیزر ژولیت چگونه عمل می کند ؟
  Juliet سبب تحریک مخاط واژن شده به طوری که بافت واژن، الاستیسیته و لوبریسیته خود را مجدداً بدست آورده و ضخامت و نرمی مطلوبی را نشان می‌دهد. همچنین کیفیت بافت کف لگن (Pelvic floor) ارتقاء یافته و در نهایت موجب قوی‌تر شدن بافت واژن و حمایت بافت داخلی و دیواره‌های واژن می‌گردد.
  بلافاصله بعد از جلسه اول درمان با Juliet، بهبودی علائم و کاهش نسبی مشکلات ذکر شده مشاهده می‌شود. خارش، سوزش و درد در هنگام نزدیکی از بین رفته و علائم بی‌اختیاری ادرار، به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. به دنبال جلسه تکمیلی درمان با Juliet، تغییر قابل ملاحظه‌ای در مشکلات و ناراحتی‌های بیمار دیده شده و رضایتمندی بالایی از سوی بیماران گزارش شده است و این بهبود کیفیت زندگی بیمار تا مدت‌ها ادامه می‌یابد.
  Juliet در میان لیزرهای زنان، کاملاً متفاوت بوده و بهترین گزینه می‌باشد. Juliet به دلیل بهره گیری از لیزر اربیوم یاگ (Er:YAG) با طول موج 2940nm در مقایسه با سایر لیزرها بیشترین میزان جذب آب را دارا است. به همین دلیل و به خاطر وجود رطوبت بر روی سطح واژن، لیزر Juliet بیشتر از سایر لیزرها جذب در رطوبت ناحیه واژن شده و به دور از اثرات جانبی، موجب تاثیر بیشتر می گردد که این مهمترین مزیت لیزر ژولیت نسبت به سایر لیزرها می باشد.
  مزایای Juliet:
   دارای تأییدیه FDA آمریکا و CE اروپا
   عدم سوختگی و ایجاد چسبندگی و عارضه برخلاف لیزر Co2
   بهبودی سریع با ماندگاری بیشتر
   بدون نیاز به بی هوشی
   تعداد جلسات کمتر نسبت به سایر لیزر ها
  کمپانی Asclepion آلمان، تولید کننده لیزر Juliet یکی از معتبرترین تولید کنندگان انواع لیزر از جمله Er:YAG و CO2 در جهان می‌باشد. محققین این شرکت به دلیل مشاهده عوارض کمتر و نتایج بهتر لیزر Er:YAG نسبت به لیزر CO2، این نوع لیزر را جهت جوانسازی و درمان آتروفی واژن و SUI توصیه نموده اند.
  مطالعات بافت شناسی نشان می‌دهد کلاژن سازی (Neocollagenesis) و ساخت عروق (Angiogenesis) در تمام نمونه‌ها بعد از یک جلسه درمان و با گذشت هفت روز قابل مشاهده می‌باشد. تمام بیماران با گذشت هفت روز از درمان، افزایش لوبریکانت، کاهش یا حذف درد هنگام نزدیکی، بهبود کیفیت رابطه جنسی و بهتر شدن بی‌اختیاری ادرار را گزارش کرده‌اند.

  تجربه جهانی پزشکان در مورد لیزر ژولیت :
  دکتر Anke Mothes از کشور آلمان
  متخصص زنان و جراح Pelvic Floor – کلینیک دانشگاه Jena – آلمان
  بیشتر بیماران من که تحت درمان با ژولیت بوده‌اند، بهبودی در علائم ادراری- تناسلی را بعد از 2 جلسه درمان و با فاصله 6 هفته‌ای گزارش کرده‌اند. درمان با ژولیت، بدون نیاز به جراحی و هورمون تراپی، با حداقل تهاجم و بدون درد و اتلاف زمان زیاد، می‌باشد. ژولیت، درمانی جدید و جایگزین برای متخصصین زنانی می‌باشد که می‌خواهند کیفیت زندگی بیمارانشان را در بالاترین سطح بهبود بخشند.
  دکتر Evgini Leshunov
  متخصص اورولوژی – کلینیک پروفسور Yutshovkayas مسکو – روسیه
  ژولیت ابزاری کامل برای کارها و درمان‌های روزمره من می‌باشد چون می‌توانم درمان‌های مختلف از جمله آتروفی واژن، بی‌اختیاری ادرار، شلی و افتادگی واژن را درمان کنم. ژولیت راه جدیدی را برای متخصصین زنان و اورولوژیست‌ها باز کرده‌ و کمک می‌کند تا نتایج کلینیکی به سطحی جدید و متفاوت برسد و اجازه می دهد تا بیمارانی که با انجام عمل جراحی و هورمون تراپی دچار مشکل می‌شوند، با روشی کم تهاجم و بدون جراحی و بدون نیاز به هورمون تراپی درمان شوند.
  پرفسور Rodolf Hilani و دکتر Stefano Manodoro
  مدیر دپارتمان زنان و نازایی بیمارستان San Gerardo
  دانشگاه Milano – Bicocca ایتالیا
  ما ژولیت را به عنوان انتخابی جدید و عالی برای بیمارانمان یافتیم. تمام بیمارانمان که تحت درمان با ژولیت بوده‌اند، سلامتی واژن و بهبود در کیفیت زندگی شان را تجربه کرده‌اند.

  دکتر Enas Alawi مدیر دپارتمان جراحی چاقی
  بیمارستان خصوصی Algarhoud – دبی
  در دپارتمان جراحی چاقی، از ژولیت در درمان بی‌اختیاری ادرار و شلی و افتادگی واژن در بیماران با BMI بالای 40، استفاده می‌شود. نتایج در مقایسه با انتظارات اولیه، بسیار رضایت بخش بوده است. بیماران با ژولیت تغییر در زندگیشان را بدون نیاز به جراحی و هورمون تراپی و مهمتر از همه بدون عوارض، تجربه می‌کنند و راضی هستند.

  تجربه جهانی بیماران با لیزر ژولیت:
  Danilia, 45 years old, United Kingdem

  من به توصیه متخصص زنان تحت درمان با ژولیت قرار گرفتم. رابطه جنسی و زناشویی من رضایت بخش نبود و من نمی‌توانستم این را بپذیرم. تأثیر درمان روی من بسیار آشکار بود و در طول درمان بهبودی چشمگیری داشتم. یک ماه بعد از اولین جلسه درمان متوجه سفتی و تنگی واژن شدم. این درمان تغییری بزرگ در زندگی من ایجاد کرده و احساس می‌کنم به سن 18 سالگی‌ام برگشته‌ا‌م.

  Lura, 54 years old, Italy
  رابطه زناشویی من به طور کامل تغییر کرده بود. چرا که وارد مرحله یائسگی شده بودم. به جای لذت بردن از رابطه جنسی، لحظات سخت و درد آوری داشتم. یکی از دوستانم ژولیت را به من پیشنهاد کرد و من تنها می‌توانم بگویم ، از ژولیت و متخصصینی که این درمان را انجام دادند سپاسگزارم در چند دقیقه زندگی من تغییر کرد و حالا احساس می‌کنم دوباره به دوران قبل از یائسگی برگشته‌ام.

  شرکت Asclepion بیش از 35 سال به تولید انواع لیزرهای پیشرفته در زمینه های پوست، زیبایی و جراحی پرداخته و به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه شناخته می‌شود. این شرکت در قلب اپتیک دنیا در مرکز صنعت اپتیک کشور آلمان در شهر Jena واقع شده است و از پشتیبانی صنعتی و اپتیکی شرکت Carl Zeiss در امر تحقیق و گسترش تکنولوژی‌های جدید بهره می‌برد.