بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد با دستگاه mediostar

دستگاه mediostar  یکی از دستگاهای لیزر موهای زائد می باشد که امروزه بدلیل مزایای فراوانی که دارد طرفدارن بسیاری پیدا کرده است .

لیزر mediostarجزو دسته لیزرهای دایود می باشد. طبیعتا کیفیت تمامی دستگاه های لیزر دایود یکسان نمی باشد و هر یک کار جدا کانه دارد

دستگاه mediostar  xl  ساخت کمپانی  Asclepion   کشور آلمان  زیر مجموعه  شرکت ZEISS  می باشد که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا fda است در ادامه مطلب در رابطه با مزایای این دستگاه توضیحاتی داده می شود تا در این زمینه اطلاعات لازمی را بدست آورید .

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه mediostar  xl

  • یکی از مهمترین نکات مهم این دستگاه این است که می تواند 2 تا طول موج را ایجاد کند بدین گونه که رنگدانه هایی که داخل مو است لیزر ساطع شده از این دستگاه جذب این رنگ دانه ها می شود و باعث تخریب فولیکول مو و در نتیجه از بین رفتن مو می شود. لازم به ذکر است هر لیزری با طول موج های مختلف جذب این رنگدانه ها نمی شود بلکه طول موجهای خاصی جذب این رنگدانه ها می شود در نتیجه در انواع لیزر در نوع دایود طول موج 810 و 940 نانو متر در mediostar xl خارج می شود و جذب ملانین های پوست می شود این دو طول موج از مزیت های اصلی mediostar  xl است .

هدف از لیزر این است که در فولیکول مو جذب شود و فولیکول را داغ و تخریب کند، لازم به ذکر است لیزر mediostar  xl بدون ایجاد مشکلی در پوست جذب ملانین های داخل فولیکول  می شود و با ایجاد حرارت موجب منهدم شدن فولیکول مو می شود و در نتیجه مو دیگر رشد نمی کند .

برخی از فولیکول های مو می باشند که انرژی ساطع شده از لیزر را جذب نمی کنند زیرا موها در فاز خواب می باشند و با حرارت ایحاد شده از لیزر تحریک می شوند و در نتیجه از این فاز خارج می شوند و شروع به رشد کردن می کنند در جلسات بعدی فولیکول این موها مورد هدف قرار می گیرند .  اما در دستگاه mediostar  xl  با اضافه کردن طول موج 940 که این طول موج یک خاصیت بیشتر نسبت به طول موج های دیگر دارد، این طول موج علاوه بر اینکه جذب فولیکول مو می شود بلکه جذب خون می شود در اطراف فولیکول مو  عروق خونی وجود دارد که فولیکول از آن تغذیه می کند طول موج 940عروق اطراف فولیکول مو را منعقد می کند در نتیجه فولیکول هایی که با طول موج 810 تحت تاثیر قرار نگرفته اند عروق اطراف آن با طول موج 940 متعقد می شود که این امر باعث می شود به فولیکول مو خون رسانی لازم صورت نگیرد و در نتیجه ریشه مو از بین برود .  با بکارگیری طول موج 810 و 940 در mediostar  xl می توان به طور کامل با تخریب فولیکول مو و منعقد کردن عروق خونی اطراف فولیکول بهترین نتایج را در کمترین تعداد جلسات و کمترین احساس درد به طور دائمی دریافت کرد البته لازم به ذکر است باید تمامی جلسات و دوره های درمانی که برای فرد در نظر گرفته می شود به طور کامل طی شود .

  • یکی از شکایت افراد که خواهان لیزر موهای زائد هستند طولانی بودن مدت زمان لیزر می باشد بخصوص افرادی که با لیزر الکسانداریت اقدام به انجام این کار کرده اند ، یکی دیگر از مزیت های اصلی لیزر mediostar  xl  کوتاه بودن مدت زمان لیزر می باشد .

علت طولانی بودن مدت زمان لیزر در دستگاه های الکساندرایت در هر نوع و مدلی کوچک بودن سطح ناحیه ای است که دستگاه لیزر با نواحی مورد نظر پوست برای از بین بردن موهای زائد بر خورد می کند . در دستگاه الکساندرایت سطح ناحیه دستگاه که با پوست برخورد می کند  به شکل یک دایره می باشد حداکثر 2 سانتی متر است در نتیجه هر 2 سانت یک بار دستگاه لیزر بروی نواحی مورد نظر کشیده می شود که این امر باعث طولانی شدت مدت زمان لیزر می شود و خسته شدن مراجعه کننده ،  در صورتی که در لیزرmediostar  xl سطح تماس دستگاه با نواحی مورد نظر به شکل یک مربع با 9.1 سانتی متر مربع می باشد که حدود 4.5 برابر دستگاه الکسانداریت می باشد در نتیجه دیگر مراجعه کننده لازم نیست که مدت زمان بسیار را برای لیزر موهای زائد خود بگذراند .

با استفاده از mediostar  xl می توان در 20 دقیقه موهای زائد کل بدن ( دست ها ،پا ، صورت و.. )را از بین برد .

  • از مزایا ی دیگری که می توان در لیزر mediostar xl  اشاره کرد کاهش احساس درد است .

چرا لیزر درد دارد ؟ درد همان احساس سوزش و داغی می باشد که در اثر تماس پوست با حرارت ایجاد می شود . این داغی با  دستگاههای پولینگ که مجهز به  سیستم خنک کننده ای هستند ، تنظیم می شود. پوست انسان دارای ظرفیت حرارتی می باشد که می تواند درد را تا حدودی تحمل کند که به آن relaxation time)TRT Thermal )  می گویند.  یعنی زمانی که پوست حرارتی را جذب می کند نیاز به زمانی دارد که آن را دفع کند تا مجدد حرارت را جذب کند. تمام لیزر ها پولینگ هایشان را بر این مبنا هستند که پوست نسوزد . دستگاه mediostar  xl   نوعی cooling smart یا سیستم خنک کننده  در اطراف دستگاه ایجاد کرده که حرارت پوست را لمس کرده و حرارت آن را کنترل می کند . به محض اینکه پوست داغ شود توسط این تکنولوژی خنک می شود. همچنین حرارت لیزر به گونه ایست که به تدریج به پوست وارد می شود که اصطلاحا آن را خرد می کند بنابراین پوست دچار سوختگی و درد ناشی از آن نمی شود .

  • از دیگر مزایای این دستگاه اینست که برای پوستهایی که برنزه شده اند ( آفتاب یا سولار ) نیز استفاده می شود بدون اینکه پوست را دچار سوختگی کند . این در حالی است که این مزیت در هیچ یک از دستگاههای لیزر موهای زائد معمول مشاهده نمی شود.

این دستگاه برای پوست های با درجه 3 که خیلی روشن نیست مانند پوست معمول مردم کشور ما بسیار مناسب می باشد در صورتی که دستگاههای معمول برای پوست های روشن مانند کشور اسکاندیناوی مناسب می باشد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر ، گروه مدیریت سایت شرکت مهر آشکار